Sport 2020. december 13. 09:00

Fordulatos mérkőzésen maradtak alul

Hiába vezetett négy alkalommal is két góllal a Tolna-Mözs ellen az Astra HFC U17-es félegyházi futsalcsapata, végül a tolnaiak örülhettek, akik kiélezett mérkőzésen 7-6-ra nyertek. Az Astra csapatában ezúttal is remekeltek a Czinege testvérek. Czinege Eszter öt gólt, míg Enikő egy találatot jegyzett.

A Tolna-Mözs már a negyedik bajnokijára készült, velük ellentétben az Astra HFC csak egy találkozott játszott eddig az U17-es leány futsal I. osztályú bajnokságban.

Az összecsapást Üllőn bonyolították le, ahol gyorsan előnybe került az Astra Czinege Eszter góljaival. (2-0)

2-0-át követően hullámzó játék alakult ki, a tolnaiak hátrányban is mindig válaszoltak.

Nem nőtt kettőnél nagyobbra a különbség, 3-1-et és 4-2-őt követően 4-3-as Astra előnnyel fordultak a csapatok, nem utolsósorban Czinege Eszter négy találatának köszönhetően.

A fordulást követően nem változott a forgatókönyv. Az Astra góljaira mindig érkezett tolnai válasz. 5-3-at követően a Tolna-Mözsnek egyenlítenie is sikerült, de az 5-5-ös állás után ismét az Astra szerezte meg a vezetést. (6-5)

A hajrának 6-6-tal futottak neki a csapatok. A mindent eldöntő találatot Győrfi Nikol révén a Tolna szerezte meg az utolsó előtti percben.

Az Astra hiába vezetett szinte az egész mérkőzésen, végül pont nélkül maradt a nagyot küzdő Tolna ellen. (6-7)

Abonyi Péter edző értékelése:

– Egy szoros mérkőzésen az utolsó percben kapott góllal maradtunk alul. Bosszantó, mert egy olyan mérkőzésen kaptunk ki, ahol végig vezettünk egy-két góllal. Saját magunkat vertünk meg, amit a fegyelmezetlenségünknek köszönhetünk elsősorban.  Úgy nem lehet mérkőzést nyerni, hogy nem védekezünk. Minél előbb rendbe kell rakni a védekezésünket, és akkor tudunk pontokat is szerezni.  A mai mérkőzésen csapatunkban debütáló Milóczki Lilla kapus teljesítménye, illetve Czinege Eszter 5 gólja volt kiemelendő.

Leány Futsal I. osztály U17 3. ford., 12. 12. (helyszín: Üllő)
Astra HFC – Tolna-Mözs 6-7 (4-3)

Gólszerzők: Czinege Eszter 3. p., 8. p., 16. p., 19. p., 30. p., Czinege Enikő 23. p., ill. Szilágyi Vanessza 9. p., 19. p., Zufall Kinga 16. p., Fodor Hargita 24. p., Bachusz Erika 29. p., Győrfi Nikol 30. p., 39. p.