Helyi hírek 2014. október 1. 16:45

A családi gazdaságok nagyobb támogatásra számíthatnak

Képgaléria
A családi gazdaságok nagyobb támogatásra számíthatnak
A 2020-ig terjedő időszakban a közepes-, kis- és mikrogazdaságok fejlesztésére kell koncentrálni – mondta Bányai Gábor a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés elnöke a szeptember 29-én megtartott félegyházi fórumon. A városházán megtartott összejövetelen a közgyűlés elnöke elmondta, hogy a megyének is sok milliárdnyi forint lehetősége lesz területfejlesztési céljainak megvalósítására, segítésére, ami Kiskunfélegyházának is komoly kitörési pontokat jelenthet.

Az agrárium nagy előretörésre számíthat az elkövetkező években. Ezen a területen a támogatásokat kiterjesztik a családi gazdaságok irányába, hiszen erre a területre az elmúlt időszakban kevesebb pénz jutott. Ezen túl az élelmiszeripar talpra állítására háromszor akkora összeg áll rendelkezésre, mint az elmúlt gazdálkodási időszakban. Ezen a területen többek között újabb hazai- és külföldi piacok megszerzésére is lehetőség nyílik.

s-r

Kövessen minket a Facebookon is!