Sport 2020. december 21. 15:00

Lejátszotta idei utolsó bajnokiját a KKC

Békéscsabára, a Békési SZSK U23-as csapatához utazott december 20-án a Kiskunfélegyházi KC kosárlabdacsapata a felnőtt férfi bajnokság NB II. keleti csoportjának 9. fordulójában. A középcsapatok találkozójából végül a hazaiak kerültek ki győztesen.

Több mérkőzés is halasztásra került a koronavírus járvány miatt a bajnokságban. Ennek köszönhetően a 9. forduló ellenére a Békési SZSK U23 csak négy mérkőzést játszott le, míg a KKC öt találkozón volt túl.

A félegyházi gárda legutóbb november 29-én lépett parkettre, csakúgy, mint a házigazdák.

Mindkét együttes mérlege hasonlóan alakult (2-2) - (2-3), így előzetesen egyik felet sem lehetett kikiáltani biztos esélyesnek.

Az első negyed szoros játékot hozott, amelynek végén 27-26-ra a KKC vezetet.

A második játékrészben pontban meglépett a Békési SZSK U23, a nagyszünetre 54-42-es állás alakult ki.

A fordulást követően ismét a házigazdák percei következtek, akik 20 pont fölé is tornázták a különbséget.

Az utolsó negyed 24-25-ös kiegyenlített játéka a különbség konzerválására volt elegendő. A Békési SZSK U23 103-83-ra nyert, amivel fellépett az ötödik helyre a tabellán. A KKC a hetedik helyen zárta a 2020-as esztendőt.

Férfi NB II. keleti csoport 9. ford., 12. 20.
Békési SZSK U23 – Kiskunfélegyházi KC 103-83

(26-27, 28-15, 25-16, 24-25)