Helyi hírek 2014. október 1. 19:10

„Vedd ölbe, ringasd, énekelj!”

Képgaléria
„Vedd ölbe, ringasd, énekelj!”
Lara 3,5 hónapos korától jár a foglalkozásokra, Kolos segédkezett a fotózásban

Szerda délelőttönként Félegyházán is elérhető a Ringató c. országos zenei nevelési program. Dr. Szabóné Csikai Ágnes zenepedagógus elmondta, hogy az édesanyák megtanulnak könnyen énekelhető, értékes népdalokat, mondókákat, gyerekdalokat:

– Élő énekszóval vegyük körbe a gyerekeket, merjünk és tudjunk velük játszani! Országosan mintegy 100 helyszínen tartunk „Ringató” foglalkozásokat, Félegyházán ez az ötödik évünk.

Lara 3,5 hónapos korától vesz részt a heti félórás programokon, édesanyja, Judit minden alkalommal elhozza:

– Négy éve egy barátnőm tanácsára próbáltuk ki, aztán itt is ragadtunk.

A „vedd ölbe, ringasd, énekelj!” jelmondatot viselő nevelési program az anya-gyerek kapcsolatot hivatott erősíteni, de apukákat és nagyszülőket is szívesen látnak szerdánként. Míg a felnőttek megtanulják a dalokat és mondókákat, a gyerekek is örömmel vesznek részt a játékban, és már a legelső hangokból kitalálják, hogy mi következik. Kolosnak – két gyerekdal között – még arra is maradt ideje, megnézegesse a fotókat a fényképezőgép memóriájában.

tli

Kövessen minket a Facebookon is!