Helyi hírek 2021. január 13. 12:00

Játszva tanulni jó!

Játszva tanulni jó!
Jelentős támogatásban részesült logikai- matematikai, természeti és zenei tehetségterületek fejlesztésére az NTP-TFJ-19 pályázat keretében a Kiskunfélegyházi Darvas Általános Iskola. A megvásárolt sokoldalú, szemléletes és szórakoztató eszközökkel való aktív tevékenykedés nemcsak a tanulók logikai gondolkozását, művészi alkotóképességét és kreativitását fejlesztik, hanem a közösségformálásban is nagy szerepet töltenek be.A még tavaly december 3-án megrendezett Szőri Mihály Emlékversenyen avatták fel ünnepélyesen a játékokat. A pályázaton egy 3D nyomtatót is sikerült beszerezniük, amelynek segítségével a tanulók a digitális modellezést és programozást is folyamatosan kipróbálhatják. A gyerekek körében népszerű elfoglaltság nagy öröm a tanárok számára is, hiszen a gyakorlatban szerzett élmények így válnak maradandóvá.
 

Kövessen minket a Facebookon is!