Helyi hírek 2021. január 13. 08:00

Elvesztette a családfőt a Török család

Elvesztette a családfőt a Török család
A kiskunfélegyházi Török család életét évek óta figyelemmel kísérik a félegyháziak. Mint korábban lapunk is beszámolt róla, második gyermekük, Jánoska csecsemőkorában agykárosodást szenvedett. A fiú epilepsziával, asztmával, allergiával és inkontinenciával küzd, 6 éves kora óta rendszeresen szed gyógyszereket, állandó felügyeletre szorul és vélhetően állapotában javulás nem várható.

A gyógyszerek mellett táplálékkiegészítőkkel próbálják immunrendszerét kondicionálni, ezeket a készítményeket viszont nem támogatja a TB. Az évek óta tartó kupakgyűjtéssel próbálták a helyi iskolák tanulói, a közösségek, cégek és magánszemélyek ezeket a felmerülő magas költségeket mérsékelni a Török család számára. A kupakokkal a családfő, Török János foglalkozott, ő rendszerezte, gyűjtötte be és szállította el az átvételi helyre. Múlt év végén azonban az édesapa váratlanul elhunyt.A tragédia sajnos hatványozta az eddigi nehézségeket a család számára, hiszen Török János intézte a családi ügyeket, a hivatalos teendőket és a kupakokkal kapcsolatos szervezést, rendszerezést, amíg a felesége, Julianna nyújtotta a 24 órás felügyeletet Jánoskának. Teljesen magukra maradtak, ezért Julianna nehéz döntést hozott. Bentlakásos intézményt keres Jánoskának, mert egyedül képtelen ellátni azt a rengeteg feladatot, ami most a férje halála után vár rá. Szeretne egy olyan helyet találni szeretett fiának, ahol jó kezekben lesz, figyelnek rá, megbízhat a gondozókban. 20 éve végzi ő ezeket a feladatokat, s bár a szíve szakad belé, de megoldást kell találnia.Megkeresésünkre elmondta, hogy várólisták vannak jelenleg mindenütt. A járványügyi helyzet is nagymértékben nehezíti a döntést, hiszen a nappali intézmények is jelenleg zárva tartanak. Az ideális egy kiskunfélegyházi intézmény lenne, ahol a közelében tudhatná Jánoskát. Arra kéri a segíteni szándékozókat, hogy a kupakokat, amit esetleg továbbra is gyűjtenek, szállítsák el a Platán Általános Iskolába, ott kupakgyűjtő szív várja a felajánlásokat, amelyet kifejezetten e célból állítottak a segítők

Amennyiben pénzadománnyal segítenék a nehéz helyzetbe jutott családot, a következő Erste Bank számlaszámon tudják ezt megtenni: 11600006-00000000-94711897 

Z. A.
 

Kövessen minket a Facebookon is!