Helyi hírek 2021. január 16. 09:30

Az LMP Kis-Szeniczey Kálmánt indítja a 2022-es választáson

Képgaléria
Az LMP Kis-Szeniczey Kálmánt indítja a 2022-es választáson
Schmuck Erzsébet, az LMP társelnöke jelentette be Kiskunfélegyházán, a Petőfi-téren megtartott sajtótájékoztatón, hogy a 4. számú választókerületben az országgyűlési választásokat megelőző előválasztáson Kis-Szeniczey Kálmánt indítják az LMP jelöltjeként. A sajtótájékoztatón mindketten megfogalmazták azt, hogy egy eredményes kormányváltáshoz szükség van az ellenzék összefogására. Ebben az együttműködésben az LMP részt vesz, és majd az előválasztáson derül ki, hogy ki lesz a közös ellenzéki jelölt.

Kis-Szeniczey Kálmán elmondta, hogy szeretné meggyőzni alkalmasságáról az ellenzéki érzelmű szavazókat és a bizonytalanokat is. Fontos feladatának nevezte az ellenzéki pártokkal együttműködve szavazótáboruk felépítését, amely során a kormánypárti szavazók közül is sokakat szeretne megnyerni az ellenzéki együttműködésnek. Véleménye szerint a megkezdett közútfejlesztést folytatni kell Kiskunfélegyházán és térségében, illetve Bács-Kiskun megye teljes egészén. Ugyanígy fontos a busz- és vasútközlekedés fejlesztése egy összehangolt menetrend alapján. És természetesen a zöldfelületek gyarapításáról sem lehet lemondani. Hozzátette, hogy korrekt választási kampányt kíván folytatni, tartózkodva a negatív megnyilvánulásoktól.

Fotó: Fantoly Márton
 

Kövessen minket a Facebookon is!