Helyi hírek 2021. január 20. 14:00

Sikeres pályázat a PG-ben

Sikeres pályázat a PG-ben
A 150 éves Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Két Tanítási Nyelvű Technikum és Kollégium hosszú évtizedek óta áll a szakképzés szolgálatában. Az intézmény mintegy ötven éve folytat gépészeti képzést, az informatikaképzésnek is két évtizedes hagyománya van.

A két tanítási nyelvű képzéseknek köszönhetően itt alapozzák meg tudásukat a jövő mérnökei, akik magas szintű szakmai és nyelvtudással lépnek ki a munkaerőpiacra, illetve nagyszámban tanulnak tovább a felsőoktatásban. Minden évben jelentős a túljelentkezés a magyar-angol két tanítási nyelvű informatika és távközlés technikumi képzésre. A magyar-német két tanítási nyelvű gépészeti képzés mellett a következő tanévben az iskola elindítja a magyar-angol két tanítási nyelvű gépészet technikumi képzést is. A technikumok közül a PG a régióban egyedülállóan széles kínálatot nyújt a két tanítási nyelvű képzések terén. A gépészet, az informatika és távközlés ágazatban indulnak nem két tanítási nyelvű tanulmányi területek azok számára, akik nem kívánnak emeltszintű idegen nyelvi képzésben részesülni.  

A PG számára kiemelten fontos, hogy a 21. század elvárásainak megfelelő eszközökön oktassa a jövő szakembereit, ezért folyamatosan fejleszti infrastruktúráját. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásra érdemesnek ítélte a benyújtott fejlesztési igényeket. Az iskola fenntartójának, a Pannonhalmi Főapátságnak és az ITM-nek köszönhetően több mint 150 millió forint értékű fejlesztés valósul meg a Kiskunfélegyházi PG-ben.

Teljes körűen megújul az iskola tanműhelyében a vegyesforgácsoló-műhely, ahol az aljzat és nyílászárók cseréje mellett a villamoshálózatot is felújítják. A projekt keretében 14 db esztergagépet, 4 db marógépet és 1 db függőleges síkköszörűgépet is beszerez az iskola. A gépészet ágazatban tanuló diákok ennek köszönhetően korszerű gépparkon ismerkedhetnek meg a gépészet gyakorlati ismereteivel. Szintén a gépészet ágazathoz kapcsolódóan munkába áll egy multiszenzoros CNC koordináta-mérőgép. Így a tanulók a hagyományos méréstechnológiák mellett modern, gyakorlati módszerekkel is megismerkedhetnek az iskolában.

A szakképző intézmény korszerűsíti a 14-es és a 32-es informatikatermeit is. Az új típusú szakképzés követelményeit 42 új számítógép, valamint számos CISCO eszköz is segíti. Egy minden igényt kielégítő CISCO labor áll a szakképzés szolgálatába, ami jelentősen hozzájárul az informatikai szakemberek magas szintű képzéséhez.

A fejlesztés során hét nyelvi tanterembe 166 db táblagép kerül, ezzel biztosított lesz a digitális tartalmak bevezetéséhez szükséges eszközellátottság. Megvalósulhat a már kifejlesztett digitális tananyagok, különböző alkalmazások használata a két tanítási nyelvű oktatásban mind az angol, mind a német nyelv terén. Az eszközök használatával a tanórán belüli differenciálás, a tehetséggondozás, a digitális kompetenciák fejlesztése mellett igazán élményközpontú, könnyebben befogadható tanulási folyamatok válnak napi gyakorlattá. Az eszközök jól használhatóak a célnyelvi civilizáció és az idegen nyelven oktatott történelem tantárgyak esetében is. Négy tanteremben a bútorok cseréje is meg fog valósulni.

A PG szívügyének tekinti a tehetséggondozást, a tehetséges diákok versenyeztetését, a korszerű szakképzés megvalósítását. Az iskola célkitűzése, hogy diákjai olyan szakemberekké váljanak, akik korszerű tudással kerülnek ki a munkaerőpiacra és értékes tagjai lesznek a társadalomnak.
 

Kövessen minket a Facebookon is!