Gazdaság 2021. január 19. 14:00

Chiphiány miatt szerdán leáll a kecskeméti Mercedes-gyár

Chiphiány miatt szerdán leáll a kecskeméti Mercedes-gyár
Egyhónapos karbantartás után január 20-ától tíz napra ismét leáll a munka a kecskeméti Mercedes-gyárban, miután az üzemet is elérte az autóiparon végigsöprő alkatrészhiány.

A keol.hu tudósítása szerint a gyár munkatársai a leállás idejére is megkapjákaz alapfizetésüket, valamint a jelenléti bónusz, szenioritási bónusz és cafeteria juttatásaikat, azonban a 10 napos mínuszt december 31-éig le kell dolgozniuk.

A mostani leállás oka egy Japánban gyártott alkatrész hiánya, amivel kapcsolatban a gyár részéről annyit mondtak, hogy „egyes félvezető komponensek terén jelenleg világszerte beszállítói nehézségek tapasztalhatók az alkatrészellátásban."

A globális chiphiány már a németországi üzemeket is elérte, az Audi is emiatt lesz kénytelen 10 ezer alkalmazottat rövidített munkaidőben foglalkoztatni Ingolstadtban és Neckarsulmban.
 

Kövessen minket a Facebookon is!