Napi pozitív 2021. január 23. 17:30

Sanyi közlegény, a kaposvári egerek réme

Sanyi közlegény, a kaposvári egerek réme
Sanyi, a kaposvári tűzoltók, és a kéményseprők közös házi kedvence. A laktanyában a fiúknak csak Sanyi, másoknak Sándor – írta Facebook-oldalán a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.A cirmos cica tavaly nyár végén az utcán kóborolt, lefogyva, élelem után kutatva vetődött a laktanya területére, ahol a fiúk segítettek neki. Azonnal belopta magát az itt dolgozók szívébe, kapott ennivalót és maradt.Azóta pedig már tiszteletbeli tűzoltómacska lett belőle. Az egyik kéményseprő-mester, Bálint Tibor készített a cicának egy házikót is, ahová mindig szívesen bújik be. Kedvenc időtöltése a falevelek kergetése, a fáramászás, de a nap legnagyobb részében jó macskához méltóan, próbál nem láb alatt lenni és inkább szunyókál.

Fotó: Óvári Timót tűzoltó hadnagy – Somogy MKI
 

Kövessen minket a Facebookon is!