Gazdaság 2021. január 25. 08:00

Gazda-Tej: Jelentős az értékesítési veszteség, de az üzem zavartalanul működik

Gazda-Tej: Jelentős az értékesítési veszteség, de az üzem zavartalanul működik
– Más gazdasági szereplőkhöz hasonlóan a Gazda-Tej Értékesítési Szövetkezetet is hátrányosan érintették a COVID-járvány miatt bevezetett korlátozások. Új üzem lévén a piac kiépítésére van jelentős hatása, ugyanis valamennyi jelenlegi és leendő üzleti partnerünknek is komoly nehézségei adódtak – mondta el Ván Jenő ügyvezető.


Ván Jenő ügyvezető
Fotó: Okolicsányi Zoltán


– A dolgozói létszámot kisebb átszervezéssel novemberig fent tudtuk tartani. Viszont a járvány úgynevezett második hulláma miatt bevezetett korlátozó intézkedések hatása különösen érzékenyen érintette az élelmiszeripart, így minket is: az alkalmazotti létszámot kis mértékben csökkenteni kellett. A gasztroellátás területén – a közüzemi konyhák, éttermek vonatkozásában – korábban szép eredményeket értünk el, de az éttermek, középiskolák működésének szüneteltetése jelentős értékesítési veszteséget okoz. A fent sorolt problémák ellenére üzemünk zavartalanul működik. Új termékek bevezetésén dolgozunk, ezek még az év első felében megjelennek az élelmiszerüzletekben. Előrehaladott tárgyalásokat folytatunk néhány élelmiszer üzletlánccal, valamint logisztikai központtal, az egyikbe már szállítunk is. Tehát a munka tovább folytatódik – tette hozzá Ván Jenő.
 

Kövessen minket a Facebookon is!