Sport 2021. január 25. 10:00

Magabiztosan nyert a Békéscsabai KK

Békéscsabán vendégszerepelt a Kiskunfélegyházi KC felnőtt férfi kosárlabdacsapata az NB II-es bajnokság keleti csoportjának 12. fordulójában. A jó formában lévő hazaiak magabiztos sikert arattak.

Zsinórban a harmadik győzelmére készült a Békéscsabai KK, amihez a Kiskunfélegyházi KC csapatán keresztül vezetett az út január 23-án.

Ősszel már találkozott egymással a két együttes, akkor 79-59-re a békéscsabaiak nyertek.

A házigazdák kezdtek magabiztosabban és ponterősebben. Az első negyedben 40 pontig jutottak, amire a KKC oldaláról csak 20 pontnyi válasz érkezett. (40-20)

Az első játékrészben kialakult különbség a második és a harmadik negyedben szinte változatlan maradt. A Békéscsaba magabiztosan őrizte előnyét.

Az utolsó negyednek 73-48-as állásról vágtak neki a felek. A különbség jelentős mértékben már nem változott. A házigazdák könnyed, 94-64-es sikert értek el, amivel felzárkóztak a negyedik helyre a tabellán. A KKC maradt a hatodik pozícióban.

A legjobb pontszerző hazai oldalon Kovács József és Vágvölgyi Ádám lett 17-17 ponttal.

A KKC oldalán Chiovini Ádám 16 pontig, Gál Martin 14 pontig jutott.

Férfi NB II. keleti csoport 12. ford., 01. 23.

Békéscsabai KK – Kiskunfélegyházi KC 94-64

(40-20, 21-16, 12-12, 21-16)