Sport 2021. január 30. 17:15

Útjára indult a labda a megyei labdarúgó-bajnokságban

A koronavírus-járvány miatt november elején félbeszakadt a megyei labdarúgó-bajnokság. Az őszi szezonból elmaradt mérkőzéseket január végén és februárban pótolják, ezért a megszokottnál korábban léptek pályára idén az amatőr focicsapatok. A Kiskunfélegyházi HTK a kupamenetelés mellett a bajnokságban is egyre jobb formába lendült ősszel, hiszen a legutóbbi öt mérkőzéséből négyet is megnyert. A hetedik helyről, de közvetlenül az élbolyhoz tartozva várhatta az idei folytatást. Első találkozóján a KHTK az Akasztó csapatát fogadta Kecskeméten, a Műkertvárosi Sportcentrumban.

Az időjárás kegyeibe fogadta a csapatokat. Január végén a szokottnál jóval enyhébb már-már tavaszias körülmények között rendezték meg a bajnoki találkozót.

A helyszíni beszámolók szerint küzdelmes mérkőzésen szerezte meg a három pontot a KHTK.

Elsőként Szabó Dávid talált be a 9. percben, amire a második félidő elején Bányai Máté válaszolt. (1-1)

1-1-et követően ismét félegyházi előny következett. Ezúttal Oroszi Dániel ért el gólt az 57. percben. Akasztói részről viszont Szabó Zsolt szűk tíz perccel később ismét egalizált, így a hajrának 2-2-es állással futottak neki a csapatok.

Amikor már kezdte mindenki elkönyvelni a döntetlent, akkor Oroszi Dánielt buktatták az akasztói védők. A 89. percben megítélt büntetőt Szabó Dávid értékesítette. (3-2)

A tabellán is előrébb lépett a KHTK, amely immár az ötödik pozíciót foglalja el.

Bács-Kiskun megyei I. 13. ford., 01. 30.
(Helyszín: kecskeméti Műkertvárosi Sportcentrum)

Kiskunfélegyházi HTK – Akasztó FC (1-0) 3-2

Gólszerzők: Szabó Dávid 9. p., 89. p. (11-esből), Oroszi Dániel 57. p. ill. Bányai Máté 49. p., Szabó Zsolt 65. p.