Sport 2021. február 1. 10:00

Fölényesen nyert a KKC

Kötelező győzelemre készült hazai környezetben a Kiskunfélegyházi KC, amely az NB II. keleti csoportjának 13. fordulójában a sereghajtó Gyulai Colort látta vendégül. A félegyházi együttes igazolva a papírformát nem hagyott esélyt ellenfelének, 106-64-re győzött. A mérkőzést a zártkapu ellenére az Interneten is nyomon követhették a nézők.

A KKC a 6. helyről, míg a Gyulai Color a 9. pozícióból várta a mérkőzést január 31-én. Az elmúlt évek során nem sok babér termett a Gyula csapatának Kiskunfélegyházán és ezúttal is a hazai együttes volt az esélyes.

Az első negyedben megszerezte a vezetést a KKC és a játékrész végére kialakított hatpontos különbséget a második negyedben még tovább növelte. A nagyszünetben 51-39-es állással pihentek meg a csapatok.

A fordulást követően még magasabb fokozatra kapcsolt a KKC. Lendületes és ponterős játékkal bő két perc alatt megduplázta az előnyt (61-39), amivel véglegesen el is döntötte az összecsapást.

A harmadik negyed végére megnyugtató, 76-52-es állás alakult ki.

Az utolsó negyedet is szép hazai akciók jellemezték. A fáradó vendégek ellen megszórta magát a KKC. Triplából is több kosár született.

A 106-64-es végeredmény a játék képe alapján reálisnak mondható. A félegyházi együttes magabiztos sikert aratott, így megszilárdította pozícióját a hatodik helyen a tabellán.

Férfi NB II. keleti csoport 13. ford., 01. 31.

Kiskunfélegyházi KC – Gyulai Color 106-64

(21-15, 30-24, 25-13, 30-12)