Helyi hírek 2021. február 10. 08:00

A határok mielőbbi nyitásában bíznak a Szalai Busznál is

A határok mielőbbi nyitásában bíznak a Szalai Busznál is
A nemzetközi és a belföldi turizmus teljes megszűnése érzékenyen érintette a személyszállítással foglalkozó cégeket, közöttük a félegyházi Szalai-Busz Kft.-t is.

Dr. Szalai Zsolt ügyvezetőtől megtudtuk, hogy a pandémia ideje alatt korábbi tevékenységi körükből csak a szerződéses járatok maradtak meg, ami a bevételeik mintegy 50 százalékos visszaesését jelenti. Ennek ellenére a költségek optimalizálásával, állami támogatások segítségével és a munkakörök átszervezésével sikerült a munkatársaik nagy részét megtartani.

– A jelentős visszaeséssel mindaddig számolnunk kell, amíg meg nem nyitják újra a határokat, és fel nem pörög a nemzetközi turizmus. Mi pozitívak vagyunk e tekintetben, és reménykedünk a mielőbbi nyitásban – mondta el az ügyvezető.
 

Kövessen minket a Facebookon is!

Cimkék: Koronavírus