Sport 2021. február 14. 09:00

Győzelmi szériában a KHTK

Tovább folytatta remek szereplését a Kiskunfélegyházi HTK labdarúgócsapata, amely a megyei I. osztályú bajnokság 15. fordulójában ezúttal a Harta SE gárdáját múlta felül. A pályaválasztó Harta szerezte meg a vezetést, a KHTK hátrányból fordított és megőrizte tavaszi hibátlan mérlegét.

Legutóbbi hat bajnokiját megnyerve (hármat ősszel és hármat tavasszal), sorrendbeli hetedik sikerére készült a Kiskunfélegyházi HTK. A csapat nagy skalpot begyűjtve hét közben a listavezető Kiskőrösi LC ellen is győzött, így a negyedik helyről várta az összecsapást.

A pályaválasztó Harta SE is jól kezdett idén, legutóbbi két bajnokiját megnyerve a középmezőnyben foglalt helyet.

A mérkőzést az akasztói műfüves pályán bonyolították le február 13-án.

Némi meglepetésre a Harta SE szerezte meg a vezetést a 8. percben egy védelmi hibát kihasználva, amire Nagy Dániel révén érkezett félegyházi válasz a 33. percben. (1-1)

A KHTK mezőnyfölénye az első félidő végén nem érett góllá, így 1-1-es állással fordultak a csapatok.

A második játékrészben Nagy Viktor előbb egy érvénytelenített gólt szerzett, majd pedig a 62. percben már egy szabályosat is elért. Fejesével fordított a KHTK és megnyerte a mérkőzést. (1-2)

Bács-Kiskun Megyei I. 15. ford., 02. 13. (Helyszín: Akasztó)
Harta SE – Kiskunfélegyházi HTK 1-2 (1-1)

Gólszerzők: Hamar Erik 8. p. ill. Nagy Dániel 33. p., Nagy Viktor 62. p.