Kultúra 2021. február 19. 17:30

Derűt sugárzó online fotókiállítás – videóval

Közművelődési intézményeink a járványhelyzet miatt online kiállításmegnyitókra kényszerülnek. A Móra Ferenc Művelődési Központ február 19-én tette közzé az interneten tárlatát, amely a Válogatás Somogyi György fotográfus az Erdélyi Unitáriusok Népművészete című sorozatát mutatja be. Köszöntőt mondott Kovács-Csonka Szilvia igazgató, a kiállítást Kátai Tibor néptáncoktató, koreográfus, a Magyar Kultúra Lovagja nyitotta meg.

Az intézményvezető köszöntőjében elmondta, hogy a művelődési központ mindig nagy hangsúlyt fektetett a magyar kultúra, a magyar népművészet, és azon belül is a magyar néptánc és népzene ápolására.

Kátai Tibor kiállításmegnyitójában így fogalmazott: – A hangulatképeket végignézve arra jön rá az érdeklődő, hogy a szereplők arcáról, szeméből sugárzik az életöröm, elégedettség, vidámság és büszkeség. Rávilágítanak arra, hogy vannak még közösségeink, amelyek nem csak ápolják, újra és újra felkutatva hagyományainkat, hanem élik és megélik azt.

Fotó és videó: Patyi Zoltán – ArtZone Photography
 

Kövessen minket a Facebookon is!

Cimkék: Koronavírus