Sport 2021. február 20. 16:20

Tízgólos döntetlen a rangadón

Gólokban és izgalmakban nem volt hiány az Astra-HFC és a Tolna-Mözs összecsapásán a leány futsal I. osztályú U17-es bajnokságban. A dobogós helyezésért megvívott rangadót ezúttal a Constantinum Sportcentrumban rendezték meg február 20-án. A félegyházi játékosokkal felálló Astra már két góllal is vezetett, innen fordítottak a vendégek. A végeredményt két perccel a vége előtt az öt gólig jutó Czinege Eszter állította be szabadrúgásból.

A két csapat már kétszer is találkozott az idény során. Ősszel 7-6-ra a Tolna-Mözs nyert, legutóbb pedig 3-3-ra végeztek a felek.

A tabellán mindössze egy pont választotta el a két gárdát. A Tolna a harmadik pozícióból, míg az Astra a negyedik helyről várta az összecsapást.

Az első gólt a vendég tolnaiak szerezték meg. Az Astra zárt területvédekezésből kiindulva gyors ellenakciókat vezetve próbált eredményes lenni. Czinege Eszter megindulásai folyamatos veszélyt jelentettek a tolnai kapura. Az ő megvillanásaival megfordította az állást az Astra. (2-1)

A második félidő hasonló forgatókönyv szerint indult. A tolnaiak mezőnyfölényét nem követték gólok, ellenben Czinege Eszter újabb gyors kontrát értékesített, amivel kettőre növelte az Astra előnyét.

3-1 után a Tolna-Mözs percei következtek. A hátul eladott labdákat gólokkal büntették és a hajrában a vezetést is megszerezték. (4-5)

Az utolsó percekben mindkét csapat több kockázatot vállalt, nem egy esetben szétszakadt a pálya.

Két perccel a mérkőzés vége előtt szabadrúgáshoz jutott az Astra, amit Czinege Eszter értékesített, ezzel pontot mentve csapatának.

A fordulatokban bővelkedő találkozót mindkét együttes megnyerhette volna, de ez végül egyiknek sem sikerült. Megosztoztak a pontokon a csapatok.

Leány Futsal I. osztály U17 13. ford., 02. 20.
Astra-HFC – Tolna-Mözs 5-5 (2-1)

Gólszerzők: Czinege Eszter 13. p., 20. p., 23. p., 33. p., 38. p., ill. Bachusz Erika 5. p., 36. p., Szilágyi Vanessza 27. p., Zufall Kinga 31. p., Patai Berbara 33. p.