Egészségügy 2021. február 21. 12:00

Elindult az Egészség Korzó, lehet csatlakozni a csoporthoz

Elindult az Egészség Korzó, lehet csatlakozni a csoporthoz
Február 15-én útjára indult az Egészség Korzó, amely az Egészségfejlesztési Iroda és Fliszár Dóra edző együttműködésének a gyümölcse. A projekt teljes egészében az online térben valósul meg, egy Facebook-csoport keretében, ahová bátran csatlakozhatnak az életmódot váltani vágyó, mozogni szerető érdeklődők, de bárkit szeretettel várnak, aki egy kis nyitottságot is érez a téma iránt.

Tóth Katalin, az Egészségfejlesztési Iroda vezetője elmondta, hogy az elmúlt években volt már kapcsolatuk Dórival, ami során megtapasztalták, hogy milyen gyorsan egymásra tudnak hangolódni és milyen jól együtt tudnak dolgozni. Ezt továbbgondolva alkalmazkodtak az online térhez, ahol ez a programsorozat jelenleg megvalósítható.A csoporthoz február 15-étől lehet csatlakozni és február 22-étől elérhető a tényleges edzésprogram a Félegyházi Egészség Korzó Facebook-csoportban. 10 héten át visszanézhető mozgásvideókkal, mentális segítséggel jelentkeznek és a program magját képezi még az egészséges énkép és táplálkozás témája is – tudtuk meg Fliszár Dóra edzőtől.Modok Ágnes pszichológus, az EFI mentálhigiénés vezetője felhívta a figyelmet a fizikai egészség mellett a lelki, mentális egészség fontosságára is. Elmondta, hogy a sportolás a testi és a lelki jóllétet kínálhatja, mindezek mellett pedig rendkívül jó hatással lehet a társas kapcsolatainkra is. Hangsúlyozta: nem élsportra gondol jelen esetben, nem megterhelő, erőn felül teljesített gyakorlatokra, hanem arra, ami örömöt ad annak, aki végzi. Ez lehet egy kiadós séta, egy kirándulás, kocogás vagy torna is. De bármit is választunk, az segít a stressz oldásában, sikerélményt és ez által önbizalmat ad. Modok Ágnestől megtudtuk, hogy az ő szerepe a programban a testmozgás, az egészséges életmód lelki oldalának támogatása olyan hétköznapi módszerekkel, amelyek mindenki számára elérhetők.

Z. A.
 

Kövessen minket a Facebookon is!