Kultúra 2021. február 25. 10:00

Könyvtársarok – Március híres szülöttei

Könyvtársarok – Március híres szülöttei
A Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár felnőtt olvasói leggyakrabban romantikus regényeket és krimiket kölcsönöznek. Népszerűek az igaz történetek is, amelyekből a híres emberek izgalmas életét ismerhetjük meg, példájukból erőt meríthetünk, inspirációt gyűjthetünk. Márciusban születésnapjukat ünneplő elismert személyek életrajzi könyveit ajánljuk olvasóink figyelmébe.Zolcer János újságíró 20 éve ismeri, mondhatni barátság köti össze a március 2-án 90. életévét betöltő, Nobel-békedíjjal kitüntetett Mihail Szergejevics Gorbacsovval. A hajdani Szovjetunió utolsó vezetőjéről készült könyvbe a szerző kódokat helyezett el, amelyek okostelefonnal nyílnak meg, így a kort kevésbé ismerők számára is érdekes, hasznos filmek, videók, fotók tekinthetőek meg.

Mind a mai napig az egyik legnépszerűbb matematika könyv szerzője Obádovics József Gyula, aki március 3-án ünnepli 94. életévét. Önéletrajzi kötetéből képet kaphatunk arról, hogyan lett a kíváncsi, eleven, éles eszű bajai fiúból tekintélyes, sokak életére komoly befolyást gyakorló professzor, aki soha nem szűnt meg kérdéseket feltenni a matematika világáról.

Zöldi Gergely műfordító, dramaturg, dalszövegíró nagy kedvencével, az idén március 7-én 75 éves Koncz Zsuzsával készített szubjektív portrét. A könnyűzene és a korszak története iránt érdeklődőknek szóló, gyönyörű albumba a teljesség igénye nélkül, nagy vonalakban egy hosszú pályafutás képeit, dokumentumait gyűjtötték össze.
 

Kövessen minket a Facebookon is!