Helyi hírek 2021. február 24. 14:00

Bár még fóliás, de helyi spenót és zöldhagyma is kapható

Bár még fóliás, de helyi spenót és zöldhagyma is kapható
Tóth Jánosné saját fóliájában nevelt zöldhagymát és spenótot árul a félegyházi piacon. Finom, friss áruját szeretik a vásárlók. Lapunknak elmesélte, hogy már 50 éve annak, hogy elkezdte az általa termelt portékát a piacra hordani.

Sosem nagyban gondolkodott, mindig csak egy kevés feleslege volt, pontosan annyi, amennyit egyedül képes volt megtermelni. Egészen nyugdíjas koráig munka mellett ápolta a kertet, most pedig már az összes szabadidejét ennek szentelheti. Karalábé, zeller, borsó, zöldbab, málna és virágok alkotják a kínálatát – mindig a szezonnak megfelelően.A keddi piacon egy jókora zacskó spenót és egy csokor zöldhagyma 600 forintba került. A spenótból főzelék készült, a zöldhagyma a vacsoraasztalon kap helyet.

Z. A.
 

Kövessen minket a Facebookon is!