Gazdaság 2021. március 2. 12:00

Szürkevízzel öntöznék a mezőgazdasági földeket

Szürkevízzel öntöznék a mezőgazdasági földeket
Tiszaalpáron február 24-én kaptak tájékoztatást a meghívott helyi gazdák az UNIVER Zrt. és a Kecskeméti Konzervgyár Kft. közreműködésével megalakuló Lakitelek-Szentkirály- Nyárlőrinc-Tiszaalpár településeket érintő öntözési közösségek létrehozásáról.

A tervezett beruházástól azt várják, hogy a már említett cégeknél időszakosan keletkező, növényöntözési célra tökéletesen megfelelő úgynevezett szürkevíz hasznosításával az aszályos időszakban bizonyos külterületi mezőgazdasági földeket öntözzenek. (Szürkevíznek a már felhasznált, így ivásra nem alkalmas, de egyéb célokra – mint pl. WC-öblítés, öntözés – még felhasználható, enyhén szennyezett vizet nevezzük.) Az öntözőmű főnyomóvezetékének tervezése és kiépítése állami beruházásból valósulna meg. A jogszabály szerint a négy településen öntözési közösségek megalakítása szükséges, ennek célszerű formája a korlátolt felelősségű társaság, amiben az érintett önkormányzatok 50 százalékos részesedéssel vesznek részt. A nyomóvezeték nyomvonalának megtervezése elkészült, a részletek kidolgozása a közösségekkel egyeztetve a tervezők feladata lesz – írta oldalán a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat.
 

Kövessen minket a Facebookon is!