Sport 2014. október 5. 14:40

Lendületben az NBII-es kézilabdacsapat

Megszerezte első idegenbeli győzelmét az NBII Dél-keleti csoportjában a Kiskunfélegyházi HTK kézilabdacsapata. A félegyháziak a bajnokság 3. fordulójában az FKSE – Algyő II. otthonában léptek pályára. A kiélezett találkozót a KHTK a mérkőzés hajrájában döntötte el. Az együttes végül 34-29-re győzött, amivel a 3. helyre lépett előre a tabellán.

A mérkőzést az Algyő II. kezdte jobban, az első percekben 6-1-es előnyre tett szert.

Ezt követően a félegyháziak fokozatosan csökkentették a hátrányukat, sőt a szünetben már két góllal vezettek. (15-17)

A fordulás után sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a hajrában viszont kidomborodott a KHTK erőfölénye. A fáradó hazaiakat egyre jobban leszakították, végül 5 góllal megnyerték az összecsapást. (29-34)

Az idegenbeli sikerével fontos két pontot szerzett az együttes, mely a bajnokságban 5 ponttal a 3. helyen áll.

A Kiskunfélegyházi HTK ellenfele a 4. fordulóban az eddig hibátlan mérleggel rendelkező Mezőtúr csapata lesz.

E találkozót október 12-én 17 órától a félegyházi sportcsarnokban rendezik meg.

NBII Dél-kelet 3. ford.

FKSE- Algyő II.- Kiskunfélegyházi HTK (15-17) 29-34

gólszerzők: Bessenyei Imre, Ignácz Vilmos 7-7, Fodor Tamás 5, Savanya Zsolt 4, Csőke Ákos, Gyöngyi Ádám, Berta Róbert 3-3, Nagy Gábor 2,

vezetőedző: Miksi István

TABELLA
hely csapat M GY D V LG KG GK PONT
1. Törökszenmiklósi Székács                       3 3 0 0 97   66  31       6
2. Mezőtúri AFC                                                3 3 0 0 109 79  30       6
3. Kiskunfélegyházi Honvéd TK                       3 2 1 0  90   84  6         5
4. Kiskunmajsai SE                                         2 2 0 0 56   42 14        4
5. Makói KC                                                       2 2 0 0 56    44 12       4
6. UniTrade Kunszentmárton K                     3 1 1 1 81   86 -5         3
7. Kőnig-Trade Balmazújváros                      2 1 0 1 54    52 2         2
8. bestwebshop.hu Békéscsaba                 3 1 0 2 61     64 -3        2
9. Újkígyósi KC                                                 3 0 0 3 76     89 -13     0
10. Gyulai SE 2                                                 0 0 2 58        71 -13      0
11. FKSE-Algyő II                                              3 0 0 3 52     76 -24      0
12. Hajdúszoboszlói KSKE                            3 0 0 3 58    95 -37       0