Sport 2014. október 5. 20:50

Gólzáporos mérkőzésen nyert az Astra

Értékes három pontot szerzett Tolnán a női futsal NBI. 4. fordulójában a Astra Kiskunfélegyházi HFC. A találkozót végig irányításuk alatt tartották a félegyháziak, a szünetben két góllal vezettek és előnyüket a lefújásig megtartották. Az 5-3-as győzelmével az Astra a negyedik helyre zárkózott fel a tabellán.

Az erőviszonyok alapján viszonylag könnyebb mérkőzésre számíthatott a női futsal NBI tavalyi bajnoka, az Astra Kiskunfélegyházi HFC. A házigazda Tolna-Mözs ugyanis még nyeretlen volt az idei szezonban.

A mérkőzésen korán magához ragadta a kezdeményezést az Astra, a 3. p. Dikanová Dominka talált be. (0-1)

A szünetig már csak egy gól esett, azt is a félegyháziak szerezték. A 19. p. Szabó Boglárka duplázta meg az előnyt. (0-2)

A második félidő gólokban gazdag játékot hozott. Előbb Varga Adél révén szépített a Tolna, majd Megyes Ágnes szerezte meg csapata 3. gólját. (1-3)

Ezt követően a hajrára felpörögtek az események. 4 perccel a mérkőzés vége előtt Folk Zsuzsanna góljával felzárkózott a hazai csapat, de érkezett Szabó Boglárka, majd egy percre rá Dombai Nagy Anett is a hálóba lőtt. (2-5)

Az utolsó találatot végül a tolnaiak vitték be. A 40. percben Buchmüller Petra állította be a 3-5-ös végeredményt.

Az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Astra jelenleg 4. a bajnokságban. Ha az ELTE ellen elmaradt találkozóját is megnyeri, akkor a 2. helyre léphet előre a tabellán.

Női Futsal NBI. 4. ford.

Tolna- Mözs- Astra HFC. (0-2) 3-5

gólszerzők: 24. p. Varga Adél, 36. p. Folk Zsuzsanna, 40. p. Buchmüller Petra, ill. 3. p. Dikanová Dominika, 19. p. Szabó Boglárka, 26. p. Megyes Ágnes, 37. p. Szabó Boglárka, 38. p. Dombai Nagy Anett