Helyi hírek 2021. március 13. 10:00

Sokan vásároltak a piacon a hosszú hétvége előtt

Sokan vásároltak a piacon a hosszú hétvége előtt
A jelenleg érvényben lévő szigorítások kapcsán a félegyházi piacon is csak a csarnokban történő zöldség-gyümölcsértékesítés a megengedett. A hosszú hétvége előtt így is sokan választották a helyi, magyar árut, így a pénteki piacon bőven volt kereslet és kínálat is.Zöldsaláta, zöldhagyma, retek: a húsvéti asztal elengedhetetlen kellékei, amit többek között beszerezhetünk már a termelőktől. Virág Szilvia és férje Csongrádról hozzák a friss salátát és zöldhagymát a helyi piacra, de kapható náluk retek, karalábé és zöldpaprika is.Véleményük szerint több vásárló jár a piacra most, mint egy évvel ezelőtt.A tapasztalatuk szerint felértékelődött a hazai termékek jelentősége és sok esetben az indokolatlanul drága zöldség- és gyümölcsárak is több vásárlót eredményeznek a piacokon az áruházakhoz képest.

Z. A.
 

Kövessen minket a Facebookon is!

Cimkék: Koronavírus