Helyi hírek 2014. október 6. 20:05

„Egy-egy könny a szentelt helyre ...”

Képgaléria
„Egy-egy könny a szentelt helyre ...”
„Csak akkor születtek nagy dolgok, ha bátrak voltak, akik mertek ...” Ady Endre ezen gondolatának felidézésével kezdődött Félegyházán az aradi vértanúkra emlékező ünnepség. A Darvas József Általános Iskola diákjainak műsora után Kapus Krisztián mondott köszöntőt. A polgármester is a költőt idézte beszédében: „Őszi napnak mosolygása, őszi rózsa hervadása, őszi szélnek bús keserve, egy-egy könny a szentelt helyre...”

Október 6. hivatalos nemzeti gyásznap 2001 óta. Az 1849-ben ezen a napon kivégzett mártírok - köztük Batthyány Lajos gróf, Magyarország első miniszterelnöke - hősi viselkedésükkel megmutatták, hogyan tudnak a magyar ügyért harcolók komoly katona módjára, méltósággal meghalni. Utolsó perceikkel is a nemzetnek és a világnak mutattak példát a magyar szabadságharcosokról.

A kiskunfélegyháziak október 6-án a múzeum előtti emlékműnél rótták le kegyeletüket ünnepi műsorral, koszorúzással és mécsesek gyújtásával.

s-r

Kövessen minket a Facebookon is!