Kultúra 2021. március 31. 16:00

Ingyenes, online színházi közvetítések 

Ingyenes, online színházi közvetítések 
A Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház teljes társulata fegyelmezetten követi a járvány megfékezése érdekében hozott szabályokat, mert a színművészektől a súgókig, rendezőktől az énekkarig mindannyian az újranyitást és az újbóli találkozást várják. Azonban addig sem hagyják cserben a színházrajongókat: a tavaszi szünetben az ifjú nézőiket invitálják egy kis közös mókára: a korábban nagy sikert aratott Túl az Óperencián című táncos mesejátékot és az És közben szól a dal című zenés mesét tekinthetik meg.

Két bájos és tanulságos történet, amelyekben elfeledett mesehősökkel és emberbőrbe bújt macskákkal is találkozhatnak a gyermekek és a gyermeklelkű felnőttek. Mindkét produkció szerves része a zene: A Túl az Óperencián Mozart világába kalauzolja el a gyermekeket, az És közben szól a dal című előadásban pedig Rossini dallamai csendülnek fel. A darabokat Cseke Péter rendezte.

Az előadások ingyenesen elérhetőek lesznek a teátrum Youtube-csatornáján, amelyet 
ide kattintva érnek el.

1. Németh Virág - G. A. Rossini - Wolfgang Amadeus Mozart - Donizetti: Túl az Óperencián

Időpontok: április 1. és 6., 15 óra

Bővebben az előadásról, 
ide kattintva olvashatnak.


2. Németh Virág - G. A. Rossini: És közben szól a dal...

Időpont: április 3., 11 óra

Bővebben az előadásról, 
ide kattintva olvashatnak.
 

Kövessen minket a Facebookon is!

Cimkék: Koronavírus