Kitekintő 2021. április 5. 17:30

A Tisza nevében

Egy hete debütált a Youtube-on Ljasuk Dimitry: A Tisza nevében című dokumentumfilmje, amely a Tisza, illetve Kárpátalja hulladékproblémáját mutatja be.

Az 55 perces dokumentumfilm a Tisza folyása mentén fekvő négy országban, Ukrajnában, Magyarországon, Szerbiában és Romániában játszódik. Tíz szereplő személyes példáján, különös érzékenységgel mutatja be a környezetszennyezés határokon átívelő problémáját – adta hírül a Greendex.


Képkocka a filmből

– Úgy gondolom, hogy egy ember nemcsak egy másik ember iránt érezhet mély szeretetet és kötődést, hanem egy folyó, de akár egy hegy, erdő vagy tenger iránt is. Ha szeretünk valakit, akkor kiállunk mellette, védelmezzük és megpróbálunk tenni érte – mondta Ljasuk Dimitry rendező az 
ng.hu kérdésére


Fotó: Szegedi Vízisport Egyesület Facebook-oldala

A film során végigkísérhetjük a hulladék útját a forrástól egészen a Fekete-tengerig, közben pedig láthatjuk a környezetvédők áldozatos munkáját, ahogy az egész Kárpát-medencét érintő problémával küzdenek. 
 

Kövessen minket a Facebookon is!