Kitekintő 2021. április 17. 10:00

Rosszul tároljuk a tojást?

Rosszul tároljuk a tojást?
Egy nebraskai farmer rántotta le a leplet egyszer és mindenkorra a tojásipar legnagyobb tévedéséről: rosszul tárolják és árulják őket, így aztán a vásárlók is „bűnösök”.

Noah Young, egy nebraskai családi gazdaság tulajdonosa TikTokon terjeszti az igét, a legújabb minielőadása pedig arról szól, hogy a tojások tompább végén van egy légbuborék, amelynek az a szerepe, hogy távol tartsa a baktériumokat a sárgájától. Ha ez a vége lent van – márpedig a dobozokban lent van –, a buborék szép lassan elkezd felfelé utazni, rossz esetben összefertőzve a matériát. 

Arról nem szól a videó, ér-e bármit, ha a dobozos tojást megfordítjuk, vagy akkor már rég mindegy, de azért jó tudni, vagy, ahogy mondani szokták: ma is tanultunk valamit – 
számolt be az nlc.hu.

Fotó: @theshilohfarm/TikTok
 

Kövessen minket a Facebookon is!