Sport 2021. április 18. 11:00

Négy góllal nyert a KHTK II.

Rangadó keretében fogadta a Kunszállás SE csapatát a Kiskunfélegyházi HTK II. a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság északi csoportjában. A tabella második helyén álló félegyházi csapatra nem várt könnyű feladat, de a rangadó fölényes sikerrel ért véget.

A Honvéd Sporttelepen ezúttal is zártkapus mérkőzésen, nézők nélkül futottak ki a játékosok a pályára.

A bajnokság élmezőnye rendkívül szorosan alakul, az első öt csapatot mindössze néhány pont választja el egymástól. Ebből kifolyólag a Kiskunfélegyházi HTK II. nem hibázhatott a Kunszállás SE ellen.

Hazai szempontból jól indult a találkozó, már a 4. percben előnybe került a Félegyháza Kulcsár Gábor góljával, sőt az első félidő végén Cseh Dániel megduplázta az előnyt. (2-0)

2-0-át követően a második játékrészben is lendületben maradt a KHTK II. és sok helyzet adódott hazai oldalon.

A fölény a 76. percben érett újabb góllá. Zs. Juhász István lekészítését követően Nemesvári Dániel bombázott a kapuba. (3-0)

Az utolsó percekben a 16 éves Kurgyis Kevin is megvillant, aki három védőt és a kapus is kicselezve egyéni szólót követően lőtt a hálóba. A szépségdíjas góllal beállította a 4-0-s végeredményt.

Lapsánszki Tamás (edző, KHTK II.):

– A kunszállási csapat elleni mérkőzés mindig rangadónak számít a ligában, ez ma sem volt másképp. Az első félidőben rúgtunk két gólt, de egyik sem volt kidolgozott helyzet. Behúztuk a rangadót és ez a legfontosabb. Szoros az élmezőny, most papíron egy kicsit könnyebb mérkőzés következik, de nem lehet tudni mi lesz a vége.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 20. ford., 04. 17.
Kiskunfélegyházi HTK II. – Kunszállás SE 4-0 (2-0)

Gólszerzők: Kulcsár Gábor 4. p., Cseh Dániel 42. p., Nemesvári Dániel 76. p., Kurgyis Kevin 89. p.