Sport 2021. április 18. 18:25

Fordulatos mérkőzésen maradt alul az Astra

Tartalékos felállásban fogadta a Békéscsaba 1912 Előre SE csapatát az Astra-HFC Kiskunfélegyháza a leány labdarúgó-bajnokság U-19-es délkeleti csoportjában. A tabella második helyén álló félegyházi együttes nem tudta matematikailag is bebiztosítani ezüstérmes pozícióját. A kilenc gólt hozó mérkőzés 5-4-es békéscsabai sikerrel ért véget. Az Astrás lányok előnye három fordulóval a bajnokság vége előtt továbbra is nyolc pont a Szolnoki MÁV UFC csapata előtt, a szolnokiak ugyanis Kecskeméten szenvedtek vereséget.

Az Astra-HFC Kiskunfélegyháza a most futó bajnokságban már kétszer is legyőzte a Békéscsaba 1912 Előre SE gárdáját és a hiányzók ellenére jól kezdte a találkozót.

Czinege Eszter duplájával 26 percet követően már 2-0-ra vezetett, innen sikerült visszakapaszkodnia a Békéscsabának. A szünetre 2-2-es állással vonultak le a csapatok.

A fordulás után Kovács Alexandra góljával ismét a félegyházi együttes állt jobban (3-2), de az előnyt ezúttal sem sikerült megtartani. A békéscsabai Erdei Rubin az utolsó 20 percben három gólt is szerzett, akinek a vezérletével először 4-3-re, majd pedig 5-4-re került előnybe a Békéscsaba a hajrában, amely végül meg is szerezte a három pontot.

Leány U-19 délkeleti csoport 18. ford., 04. 18.
Astra-HFC Kiskunfélegyháza – Békéscsaba 1912 Előre SE 4-5 (2-2)

Gólszerzők: Czinege Eszter 8. p., 26. p., Kovács Alexandra 50. p., Novák Gabriella 87. p. ill. Kvasz Mercédesz 32. p., Mucsi Bianka 34. p., Erdei Rubin 70. p., 82. p., 89. p.