Sport 2021. április 28. 17:30

A Hódmezei Őrzőknél jártak a Koppány íjászok

A Hódmezei Őrzőknél jártak a Koppány íjászok
Április 24-én rendezték meg a Sólyom Próba 2. fordulóját Hódmezővásárhelyen, a Hódmezei Őrzők szervezésében, a Téglagyári Tanösvényen. A rendező egyesület célja a verseny megszervezésével az volt, hogy emelje a hagyományőrző íjászat színvonalát, emellett az íjászbarátságok kialakulását is lehetővé tegye.

A megmérettetésen 8 db 2D, azaz céllövészet, 8 db 3D, azaz vadászcél, és 8 db ügyességi cél, összesen 24 cél volt kihelyezve. Célonként 3 lövést kellett leadni, 3-30 méter közötti távolságokon.Kíváló időjárás és jó hangulat jellemezte a versenyt. Kiskunfélegyházát négyen képviselték a Koppányok, Balanyi Sándor, Bicskeiné Csányi Mária, Szeibert Imre és Zoboki Csenge személyében.Csenge nagyon jó eredménnyel, 496 ponttal a második lett, vadászreflex íjjal lőtt és gyermek kategóriában versenyzett.Bicskeiné Csányi Mária 4., Balanyi Sándor 5., Szeibert Imre pedig a 14. helyen zárta a versenyt.

Kis Mónika
Koppány íjász
 

Kövessen minket a Facebookon is!