Sport 2021. május 2. 11:00

Két gyors gól döntött

Egy félidőn át tartotta a gólnélküli döntetlent a vendég Csólyospálos FSE Kiskunfélegyházán, végül azonban a Kiskunfélegyházi HTK II. könnyed, 5-0-s győzelmet aratott, amivel átmenetileg visszavette a vezetést a tabella élén.

Ősszel ugyancsak megszenvedett Csólyospáloson a KHTK II. csapata. A hősiesen védekező csólyosiak az őszi mérkőzéshez hasonlóan az első félidőben most is jól állták a sarat a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság északi csoportjának 22. fordulójában.

A félegyházi együttes fölénye végül a 66. percben érett góllá. A csereként beálló Némedi Norbert egy középre beívelt labdát fejelt közelről a kapuba. Egy perccel később pedig szinte lekopírozta az előző akciót és ugyancsak nem hibázott közelről fejjel. (2-0)

A két gyors góllal lényegében el is dőlt a mérkőzés. A csólyosi csapat innentől már kevesebb ellenállást fejtett ki és érkeztek is a helyzetek hazai oldalon.

A 72. percben Kurgyis Kevin megindulását követően Makány Nándor talált a kapuba, majd pedig a hajrában Tóth István volt eredményes szabadrúgásból és Kurgyis Bence is bevette a kaput, kialakítván ezzel az 5-0-s végeredményt.

Lapsánszki Tamás (edző, KHTK II.):

Ősszel is nehezen kezdtünk Csólyospáloson, akkor is gólnélküli döntetlennel fordultunk. Rúgnunk kellett egy gólt, ezt mondtam a srácoknak a szünetben. Szerencsére ez sikerült, ami után feladták a bunkerfocit és kicsit kintebb nyíltak, ez pedig újabb helyzeteket és gólokat eredményezett. A második félidőben jöttek a fiatalok, akik újabb lendületet adtak a csapatnak, ők is kellettek a sikerhez.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak, 22. ford., 05. 01.
Kiskunfélegyházi HTK II. – Csólyospálos FSE 5-0 (0-0)

Gólszerzők: Némedi Norbert 66. p., 67. p., Makány Nándor 72. p., Tóth István 88. p., Kurgyis Bence 89. p.