Kultúra 2021. május 4. 12:00

Május 13-án tervezi a nyitást a Petőfi Mozi

Május 13-án tervezi a nyitást a Petőfi Mozi
Május 13-án tervezi a nyitást a Kiskunfélegyházi Petőfi Mozi – tudtuk meg Reményi Richárdtól, a mozi üzemeltetőjétől. Hozzátette: erre a moziknak fel kell készülni, hiszen a forgalmazók sem tudnak azonnal reagálni, így szükséges még ennyi idő ahhoz, hogy a nyitásra sor kerülhessen.

Május 13-án előreláthatóan egy teljesen új filmekből álló repertoárral várják a mozi kedvelőket, az viszont nyilvánvaló, hogy a forgalmazók az igazi nagyágyúkat (James Bond) még későbbre tartogatják. A most vetítendő alkotások azok, amelyek tavalyi bemutatóját a pandémia meghiúsította. Ilyen a Kutyák és macskák 3 – a mancs parancs vagy a Lelki ismeretek című 6 éven felülieknek szóló animációs film. Amint a filmekkel kapcsolatos foglalásokról megérkezik a visszaigazolás, a mozi Facebook-oldalán és a honlapján is visszaáll a rend és lehetőség van tájékozódásra és jegyfoglalásra is a vetítések előtt. Mindezek mellett a büfé is feltöltésre szorul, valamint két munkatársat pótolni kell a nyitásig, így a május 13-ai dátum egy majdnem biztos terv egyelőre – tájékoztatott a vezető.Reményi Richárd hangsúlyozta: muszáj ellenőrizniük a védettségi igazolványokat, hiszen a rendelet szerint a vetítőterembe csak védettségi igazolvánnyal rendelkező személy léphet be, valamint az a 18 év alatti fiatal, akit védettségi igazolvánnyal rendelkező szülei elkísérnek. A moziteremben nekik már nem kötelező a maszkhasználat, illetve nincsenek távolságtartási megkötések sem. Az üzemeltető elmondta, hogy igyekeznek mindezek mellett is biztonságos teret kialakítani, így valószínűleg családonként egy-egy szék kihagyására számítani lehet. A mozi előterében, a jegyvásárlásnál, a büfében a maszk használata mind a vendégek, mind a személyzet számára kötelező.Az üzemeltető végezetül elmondta, hogy bízik abban, hogy további enyhítések várhatók hamarosan, hiszen az ő közönségük 40 százalékát teszi ki a 12-18 éves korosztály, akik jelen rendeletek alapján csak szülői felügyelettel veheti igénybe a mozi szolgáltatásait.

Z. A.
 

Kövessen minket a Facebookon is!