Petőfiszállás 2021. május 10. 14:00

Két kezükkel építik a falut Petőfiszálláson

Két kezükkel építik a falut Petőfiszálláson
Finisbe ért a petőfiszállási idősek nappali klubjának kialakítása. A Magyar Falu Program keretében elnyert 8 millió forint pályázati forrást az önkormányzat 5 millió forinttal egészítette ki saját forrásból. Így vált valóra az egykori óvoda épület átalakítása. A munkálatok befejezéseképpen Szász János polgármester és az önkormányzati képviselők a közfoglalkoztatottakkal közösen építették meg az akadálymentes járdát.Az intézményt – amely a Szentkúti Nappali Klub nevet viseli a jövőben, és a Petőfiszállási Szociális Intézmény keretében a Szegedi Kistérségi Társulás szakmai irányításával fog működni – a tervek szerint még májusban birtokba vehetik az idősek.A felújított, akadálymentesített épületben konyha, pihenőszoba, fedett terasz és sok-sok színvonalas program várja majd a szépkorúakat, egyelőre természetesen a vírushelyzetnek megfelelő létszámban.

 


 

Kövessen minket a Facebookon is!