Sport 2021. május 7. 17:00

A Magyar Sport Napja

A Magyar Sport Napja
2000 óta minden évben május 6-án ünnepeljük a Magyar Sport Napját. Iványi Ferenc, a Félegyházi Térségi Sportiskola Kosárlabda Szakosztályának vezetője, a Kosárlabdázók Klubjának elnöke, a sportcsarnok munkatársa beszélt lapunknak a jeles nap eredetéről.

– A Magyar Athletikai Club Budapesten rendezte meg az első szabadtéri sportversenyét, 1875. május 6-án. Az esemény emlékére Magyarország kormánya 2000. május 2-án hozott határozatában, erre napra jelölte ki a Magyar Sport Napját, amelyről azóta is megemlékezik nemzetünk. A Magyar Sport Napja lehetőséget teremt kinyilvánítani a sportolók iránti megbecsülést, ami növelheti a sport presztizsét és a sport melletti nemzeti elkötelezettségét – foglalta össze az emlékezetes nap eszményét Iványi Ferenc.

V. B.
 

Kövessen minket a Facebookon is!