Sport 2021. május 9. 09:00

Kettő hét után hét-kettes győzelem

Az előző fordulóbeli mérkőzésük elhalasztását követően kettő hét után játszottak újra bajnoki mérkőzést a KHTK focistái, akik stílusosan hét-kettőre győzték le a sereghajtó Soltdvadkert csapatát. A vendégek kétszer is vezettek az első játékrészben, de a KHTK még a szünet előtt fordított és a második félidőben kiütötte ellenfelét. A találkozót ezúttal immár nézők előtt bonyolították le a Honvéd Sporttelepen.

Idei első félegyházi sikerére készült a KHTK hazai környezetben, amihez előzetesen kiváló partnernek ígérkezett a ligautolsó Soltvadkerti TE.

A két csapat legutóbbi mérkőzését 5-1-re a KHTK nyerte, a vendégek csupán a meglepetésben bízhattak. Ezzel nem is maradtak adósak az első percekben, hiszen már a harmadikban előnyhöz jutottak.

A gyors gólra gyors válasz érkezett Oroszi Dániel révén, de a félidő közepén már megint a Soltvadkertnél volt az előny Molnár Edvárd büntetőjét követően. (1-2)

Az első félidő hajrájához érve megrázta magát a KHTK és a gólok is érkeztek. Előbb Nagy Viktor kiegyenlített, majd a félidei sípot megelőzően Oroszi Dániel góljával a vezetést is átvette a félegyházi csapat.

A szünetre 3-2-es állással vonultak le a játékosok.

A fordulás után gyorsan dűlőre vitte a mérkőzést a KHTK. Magony László jobboldali elfutásaiból a társak profitáltak. Előbb Nagy Viktor talált be közelről, majd pedig Pekker Roland vétett öngólt egy beadás után.

A 67. percben Nagy Dániel ugyancsak Magony megiramodása után lőtt a hálóba. Ez a lövő kedvét is meghozta, hiszen egy perccel később a kezdőkörből pimaszul emelt a kint álló soltvadkerti portás fölött a kapuba.

A demoralizáló találatot ezt követően már nem követte több. A Soltvedkert így sem úszta meg hét kapott gól alatt. (7-2)

Mestermérleg:

Némedi Norbert (edző, KHTK):

– Győzelemre számítottam hazai pályán, de azért is szép ez a játék, mert nem mindig alakulnak terv szerint a dolgok. Azt gondolom, hogy az első félidő hibái ellenére uraltuk a mérkőzést és a végére kijött a két csapat közti különbség. Négy forduló van hátra a bajnokságból, szoros hajrára számítok. Hozzá kell tennem, hogy nagyon hosszú a szezon. A kupameccsekkel június közepére végzünk, de alkalmazkodunk a körülményekhez.

Bács-Kiskun Megyei I. 27. ford., 05. 08.
Kiskunfélegyházi HTK – Soltvadkerti TE 7-2 (3-2)

Gólszerzők: Oroszi Dániel 14. p., 47. p., Nagy Viktor 43. p., 52. p., Pekker Roland 56. p. (öngól), Nagy Dániel 67. p., 68. p. ill. Tóth Árpád 3. p., Molnár Edvárd 22. p. (büntetőből).