Sport 2014. október 11. 17:40

A végjátékban dőlt el a mérkőzés

Kilábalt a hullámvölgyből a megyei II. osztály északi csoportjában szereplő Kiskunfélegyházi HTK II. Az együttes a 9. fordulóban a Lakitelek ellen szakította meg nyeretlenségi szériáját. A találkozó az utolsó percekben dőlt el, amikor is két gól esett. A félegyháziak végül 2-1-re megnyerték a mérkőzést és felzárkóztak a 3. helyre bajnokságban.

A találkozó kiegyenlített játékot hozott. Az esélyesebb félegyháziak sokáig nem tudták feltörni az ellenfél védelmét.

A 35. percben végül büntetőhöz jutott a KHTK II., amit Fricska Miklós értékesített. (1-0)

A szünetet követően főként mezőnyjáték folyt a pályán, nagyobb helyzet nélkül.

A hajrához érkezve felpörögtek az események, ekkor már mindkét fél előtt adódott komoly gólszerzési lehetőség, de a kapusok jól védtek.

Amikor már senki sem várta, egy gyors indítást kihasználva egyenlíteni tudott a lakiteleki csapat, azonban erre is volt válaszuk a félegyháziaknak.

Egy perccel később egy hirtelen elvégzett szabadrúgás után Kádár Tamás szerezte meg a mindent eldöntő találatot. (2-1)

A Kiskunfélegyházi HTK II. a várnál nehezebben, de itthon tartotta a három pontot.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 9. ford.

Kiskunfélegyházi HTK- Lakiteleki TE (1-0) 2-1

gólszerzők: 35. p. Fricska Miklós /11-esből/, 90. p. Kádár Tamás, ill. 89. p. Polyák Sándor