Sport 2021. május 14. 17:45

Tarjányi István – Irány Tokió!

Tarjányi István – Irány Tokió!
Megérkezett a hivatalos levél, amelyre nagyon régóta várt a kiskunfélegyházi születésű, de fiatal korában még petőfiszállási lakhelyű Tarjányi István kerekesszékes vívó: Indulhat a paralimpián. Ráadásul két számban, kardban és párbajtőrben is.

– Nagyon örülünk a hírnek. Tíz év kemény munka van mögöttünk, és ez volt a célunk. István a nulláról kezdve, rengeteget dolgozva eljutott a paralimpiára, ahová ugyanolyan nehéz egy sportolónak kvalifikálnia magát, mint az olimpiára. Készülünk Tokióra Megérkezett a hivatalos levél, amelyre nagyon régóta várt a kiskunfélegyházi születésű Tarjányi István kerekesszékes vívó: Indulhat a paralimpián. Ráadásul két számban, kardban és párbajtőrben is – mondta boldogan Pákey Béla edző – amelyről a Nyíregyházi Sporthírek számolt be.


Fotó: Magyar Paralimpiai Bizottság

Tarjányi István 1978-ban született Kiskunfélegyházán. Az akkor még petőfiszállási lakhelyű fiatalembernél 1996-ban gerincvelőtumort diagnosztizáltak. Betegsége miatt került kerekesszékbe. 2006-ban a Nyíregyházi Főiskolán diplomázott számítástechnika tanárként. 2013-ban kezdte el a kerekesszékes vívást, jelenleg a Nyíregyházi Vasutas Sport Club versenyzője. Kezdetben 2 és fél évet versenyzett A kategóriában, majd 2016-ban lett B kategóriás versenyző. Átminősítése óta folyamatosan hozza a nemzetközi eredményeket. Nem sokkal azután, hogy B kategóriában indulhatott, párbajtőrben megszerezte első nemzetközi érmét a varsói világkupán.


Fotó: nyiregyhaza.hu

Legjobb eredményei:

 • 2020 – világkupa, Eger: kard B kategória 3. hely
 • 2019 – világbajnokság, Cheongju: kard csapat 4. hely
 • 2019 – világkupa Varsó: kard egyéni 3. hely
 • 2018 – világkupa Eger: kard egyéni 3. hely
 • 2017 – világkupa Eger: kard egyéni 5. hely
 • 2016 – világkupa Varsó: párbajtőr egyéni 3. hely, kard egyéni 6. hely
 • 2016 – világkupa Montreál: párbajtőr egyéni 6. hely, kard egyéni 6. hely
 • 2015 - Országos Bajnokság: kard egyéni 2. hely, párbajtőr egyéni 2. hely


Egyéni díjak, elismerések:

 • 2013/2014/2015/2016- az Év nyíregyházi parasportolója
 • 2013/2014/2015/2016- Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Fogyatékos sportolók szövetségének díja: vívás sportág legeredményesebb sportolója
   

Kövessen minket a Facebookon is!