Sport 2021. május 23. 09:30

Rangadót nyerve már biztosan dobogós a KHTK

A Kecskeméti LC csapatát fogadta a Honvéd Sporttelepen a Kiskunfélegyházi HTK labdarúgócsapata a megyei I. osztályú bajnokság 29. fordulójában. A fordulatos rangadó 2-1-es félegyházi sikerrel zárult. Ezzel eldőlt, hogy a KHTK biztosan a dobogón végez és az utolsó két mérkőzés megnyerésével a második helyet is elérheti a szezon végén.

Mindkét együttes felkészülve várta a szomszédvárosi rangadót, amelynek tétje hazai oldalon volt nagyobb.

A mérkőzés első percei KHTK mezőnyfölénnyel teltek, az első nagyobb helyzet is hazai oldalon adódott, a 15. percben a kecskeméti kapus a labdát a léc alól kitolva védett nagyot.

A félegyházi vezetés elmaradt, ellenben a kecskemétiek egy gyors akció végén a 20. percben előnyhöz jutottak Bozsik Máté góljával. (0-1)

A vendég vezetést követően kiegyenlített játékot láthatott a publikum. A KHTK pontrúgásból is többször veszélyeztetett, de gólt nem ért el. A szervezetten védekező kecskemétiek gyors kontratámadásai pedig több alkalommal veszélyt rejtettek magukban.

A fordulás után sem változott a játék képe. Az első nagyobb helyzet a kecskemétiek előtt adódott, de a felső léc kisegítette a hazai csapatot. A kihagyott vendég helyzet pedig megbosszulta magát.

A KHTK a 67. percben hatalmas helyzetig jutott, ami szabálytalansággal és büntetővel ért véget. A 11-est a csereként pályára lépő Szabó Dávid értékesítette. (1-1)

Egy perccel később a vendég védelem átmeneti zavarát kihasználva ismét Szabó Dávid fejezett be egy gyors akciót, így rövid idő alatt megfordította az állást a KHTK. (2-1)

A hajrában már a félegyházi csapat percei következtek. Nagyobb egyenlítési helyzetig nem is jutott el a Kecskemét. A KHTK szerezhetett volna újabb gólt, de a kapufa a vendégeket is kisegítette, így maradt a 2-1.

A bajnokságot május utolsó hetében fejezi be a KHTK. Elsőként május 26-án Kerekegyházán vendégszerepel, majd pedig május 28-án, pénteken 17 órától a Hartát látja vendégül.

Mestermérleg:

Nagy Lajos (vezetőedző, Kecskeméti LC):

– A labdát főként a KHTK birtokolta, de az alaptaktikánk a védekezésre épült, amiből gyors ellenakciókat vezettünk. Ebből szereztük a vezető gólt, ami után csak kapufáig jutottunk. Újabb gólt nem sikerült elérnünk, így mondhatni ezen ment el a mérkőzés. Miénk a megyei I. osztály legfiatalabb átlagéletkorú csapata, a játékosok folyamatosan fejlődnek és tanulnak. A szervezettségünkre és a fiatalokra építünk a továbbiakban is.

Némedi Norbert (vezetőedző, KHTK):
– Érdekes mérkőzést játszottunk, próbáltuk nagyon magasan letámadni az ellenfelet, ami nem is ment rosszul, voltak helyzeteink. Mögöttünk maradt bejátszandó terület, amit a kecskemétiek kihasználtak és sokszor versenyfutásra kényszerültünk védekezésben. Lőttek kapufát is, ami után sikerült fordítanunk és a végét már jól játszottuk le. Összességében megérdemelten nyertünk a szervezetten védekező kecskemétiek ellen. A szezont már biztosan a dobogón zárjuk. Egy gyengébb bajnoki rajtot követően értünk fel a dobogóra.

Bács-Kiskun Megyei I. 29. ford., 05. 22.
Kiskunfélegyházi HTK – Kecskeméti LC 2-1 (0-1)

Gólszerzők: Szabó Dávid 68. p. (11-esből), 69. p., ill. Bozsik Máté 20. p.