Kultúra 2021. május 28. 12:00

Kalandozzunk együtt a köztünk járó Petőfivel!

Ne lepjen meg senkit, ha egyszer csak szembetalálkozik Petőfi Sándorral. A költő születésének 200. évfordulójára készülve különleges utazásra hívunk mindenkit! Kicsiket és nagyokat, fiatalokat és régebb óta fiatalokat.

A kaland a tartalmakkal folyamatosan gazdagodó petofi200.hu oldal megnyitásával kezdődik. Kattintson, és vegye kezdetét a virtuális utazás. Minden, ami Petőfi, ahogyan ma vélhetően látná és érezné magát a 21. század Alföldjén. Bizony meglehet, hogy egyszer csak Petőfi teljes valójában köszön ránk egy-egy program, rendezvény keretében bárhol a megyében, de még az utcán is összefuthatunk vele. Megszólít, beszélget, még egy szelfire is közénk áll, fejére tolja a napszemüvegét, és megy tovább, ahogy megismertük őt tanulmányainkból. Mert Petőfi világa, a mi otthonunk! – írta Facebook-oldalán Bács Kiskun megye önkormányzata.
 

Kövessen minket a Facebookon is!

Cimkék: Petőfi-emlékévek