Sport 2014. október 13. 13:05

Kiütötte ellenfelét az Astra

Zsinórban a negyedik mérkőzését nyerte meg a női futsal NBI-ben az Astra Kiskunfélegyháza HFC. A félegyházaik az 5. fordulóban az Univerzum Sport Clubot győzték le 17-3-ra. A mérkőzés már az első félidőben eldőlt, amikor is az Astra már 10 góllal vezetett. A félegyháziak újabb sikerükkel a második helyre jöttek előre a bajnokságban.

A találkozót ezúttal nem Félegyházán, hanem a budapesti Kruj Iván Sportcsarnokban rendezték meg. A pályaválasztó Astra rögtön nyomást gyakorolt ellenfelére. Mindössze a 3. percig kellett várni a vezetésre. (1-0)

A gólok sorát Dikanová Dominika nyitotta meg, majd Godvár Katalin és Kakuszi Adrienn is betalált.

Az Astrás lányok ezután sem álltak le, az 1. félidő utolsó öt percében tűzijátékot rendeztek az Univerzum kapuja előtt. Újabb gólokat szerezve a szünetig 10-0-ás előnyre tettek szert.

A 2. félidőben tovább folytatódott a gólgyártás, ekkor már a vendégek is betaláltak, de így sem kerülték el a súlyos vereséget. (17-3)

Az Astra mindössze egy pont hátránnyal a második helyen áll a bajnokságban.

Női Futsal NBI 5. ford. (Budapest, Kruj Iván Sportcsarnok)

Astra HFC- Univerzum Sport Club (10-0) 17-3

gólszerzők: Dikanová Dominika 2, Godvár Katalin 2, Kakuszi Adrienn 3, Szabó Boglárka 2, Dombai Nagy Anett 3, Vincze Anikó 1, Gál Tímea 2, Molnár Judit 1, Megyes Ágnes 1,

illetve: Kaiser Karina 2, Horváth Hanna 1,