Kultúra 2021. június 16. 12:00

Nemezbábok az alapoktól

Képgaléria
Nemezbábok az alapoktól
Bábkészítő tanfolyamnak adott helyet a június 12-13-i hétvégén a kiskunfélegyházi Móra Ferenc Művelődési Központ, a Bábokkal a gyermekekért (EMT-TE-B-D-20-0072 számú) pályázat keretében. A képzés célja a bábszínházi műfaj népszerűsítése, a megye tanintézményeiben működő színjátszó szakkörök pedagógusai képzésének támogatása volt. A hétvégi oktatást Szabóné Németh Bea nemezkészítő népi iparművész vezette.

A résztvevők megismerkedhettek többek között a gyapjú fajtáival, felhasználásával, a vizes alapú nemezelés alaptechnikájával. Elsajátították a zsinórkészítést, a gömbgyúrást, és a nap végén mindenki egy maga készítette bábbal térhetett haza. Születtek bárányok, békák, rókák, és még egy kövér macska is. Másnap kesztyűbábok készültek lapozós sablon segítségével, és szinte életre keltek a magyar népmesék szereplői: bárányok, nyulak, sárkányok és egy egér személyében.

V. B.


Fotó: Patyi Zoltán – ArtZone Photography
 

Kövessen minket a Facebookon is!