Helyi hírek 2021. június 17. 16:00

Változik a távhőszolgáltató ügyfélfogadási rendje

Változik a távhőszolgáltató ügyfélfogadási rendje
A Félegyházi Fejlesztési Nonprofit Kft. tájékoztatja a távhőszolgáltatást igénybe vevő fogyasztóit, hogy június 21-étől ügyfélszolgáltukon visszaállítják a személyes ügyintézést az alábbi feltételekkel: kötelező a szájat és orrot eltakaró maszk, továbbá az ügyféltérben kihelyezett kézfertőtlenítő alkalmazása.
Hirdetés

Személyes ügyintézés során az ügyfélszolgálati helységben egyszerre egy ügyfél tartózkodhat – kivétel a tulajdonosváltás, amikor az eladó és a vevő együttes jelenléte szükséges. Kérik, hogy a várakozó ügyfelek az ügyfélszolgálati iroda előtt megfelelő távolság betartása mellett várakozzanak.

A papíralapú dokumentumokat az ügyintézést megelőzően elektronikusan küldjék meg.

Készpénz helyett átutalással vagy csoportos beszedési megbízással egyenlítsék ki számlájukat.

A melegvíz-mérők lejelentéséhez továbbiakban is mellőzik a papíralapú bejelentőlapokat. A melegvíz-mérők lejelentése online mérőóra bejelentő felületen történik. A mérőóra-diktálás minden tárgyhó 28. és tárgyhót követő hónap 3. napja közötti időszak. A határidőn túl érkező bejelentéseket nem fogadja el a szolgáltató. A nem diktáló fogyasztóknál átlagmennyiséget számláznak.

A mérőóra bejelentés felülete
ITT érhető el.

Ügyfélfogadási rend:

Hétfő:         07:00 – 12:00

Szerda:       08:00 – 20:00

Elérhetőségek:

Tel: (+36) 76/461-428

E-mail:
[email protected]


Félegyházi Fejlesztési Nonprofit Kft.
 

Kövessen minket a Facebookon is!