Kultúra 2014. október 15. 19:00

„Otthon” vannak Molnár István festményei a könyvtárban

Képgaléria
Molnár István tárlatát nyitották meg október 14-én a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. Az ismert és kedvelt képzőművész, a Holló László Képzőművész Kör művészeti vezetője az „Otthon” címet adta kiállításának – nem véletlenül.

Az otthoni levegőt szerettem volna becsempészni a galériába. Ezzel egy kis titkot elárulni magamról, hogy a képeimen keresztül közelebb kerüljenek hozzám. Festészetem origója az otthon. Innen indultam ki, és ide jutottam vissza. Az otthon szimbolizálja azt a fogalmat, ami bennünk rejlik és kézzel fogható. Egyszerre szimbólum és megragadó - nyilatkozta a megnyitón Molnár István. A tárlatot Kozák Csaba művészeti író nyitotta meg, és Szabó Ildikó művésztanár vezetésével a Móra Ferenc Gimnázium rajzszakkörének műsora tette hangulatossá.

H. S.

Fotó: Kürti László

Kövessen minket a Facebookon is!