• Kezdőlap
  • Hírek
  • Program
  • Élő bikarodeó Magyarországon! – Western életérzés az Alföld közepén – videóval
Program 2021. július 8. 14:00

Élő bikarodeó Magyarországon! – Western életérzés az Alföld közepén – videóval

Különleges fesztivál ez, ahol ember és állat, erő és kitartás méretik össze magukat. Minden perce adrenalintól fűtött és veszélyes a karám falai között. Ha valaki már látott élőben vagy tévében, az tudja mennyire elképesztő látványt és milyen izgalmakat tartogat. Idén nem kell érte Amerikába utazni: elég eljönni július 10-én és 11-én Kiskunfélegyházán.

Egész nap izgalmas programokkal várnak mindenkit: élő bikarodeó, lovas show, vízi- és birkarodeó, állatsimogató, lovas séta a tó körül gyerekeknek, kutyás bemutató, aréna party, tombola (fődíj egy 9.000 euro értékű, törzskönyvezett american quarter fajtájú ló!), ökörsütés, vattacukor, igazi western lovas kiegészítők, kockás ing és jó hangulat.

Az esemény fővédnökei a SzkiTon Productions!

???? Helyszín - - » Fekete Lovastanya (6100 Kiskunfélegyháza VI. kerület 3.)

???? Időpont - - » Július 10-11. (szombat-vasárnap)

???? Programok kezdete mindkét nap - - » 10:00

???? Kapunyitás mindkét nap - - » 9:00

???? Kedvezményes early bird jegyek, korlátozott számban - - » 
https://tixa.hu/western-feszt-2021

A jelenlegi szabályozás alapján a rendezvény látogatásához nem szükséges védettségi igazolvány!


???? Szombati program

???? 9:00 - Kapunyitás

???? Team penning: 3 cowboy 3 lóval 30 boci ellen egy játékban, amelynek során 3 kiválasztott bocit kell beterelni az arénában lévő karámba. Gyorsaság, ügyesség és taktika kell ehhez a feladathoz – a szerencse mellett.

???? Kutyás bemutató: Jump Agility Kiskunfélegyháza – interaktív agility kutyás bemutató, amiben a végén a gyerekek is részt vehetnek.

♣️ Blackjack: szerintünk a huszonegyezés bikákkal az igazi! A két csapatos játékban a számozást viselő marhákat a huszonegyezés szabályai szerint kell beterelni a karámba.

???? Vízi rodeo: Bevállalós csaj vagy? Fenn maradsz a bikán a vízben 8 mp-ig? Próbáld ki magad a tóban! Nevezz, ha mersz… ???? 
Nevezési űrlapot a következő linken éred el: 
https://forms.gle/fHg2d58R56Z1iDiD6

???? Reining lovas bemutató: A western lovas stílus „díjlovaglása”. A marhák körüli munkák manővereit mutatják be a lovasok, azonban most marha nélkül. Nem performansz jellegű, de különleges műveleteket hajtanak végre, melyek egyik leglátványosabb eleme a csúszómegállás.

???? Rodeó sorsolás

???? Szkander verseny.
Nevezési űrlapot a következő linken éred el: 
https://forms.gle/fHg2d58R56Z1iDiD6

???? Barrel racing: Hordókerülő verseny lóval, időre. Kalapot elhagyni nem ér!

???? Redneck Roadkill koncert

???? Cattle penning: Emeljük a tétet: teampenning 1 fővel!

???? 19:00 – SzkiTon Productions

???? Birkarodeo: Hogyan néz ki a dolog? A gyerekeket gondosan beöltöztetjük – természetesen a biztonság az első – és már indul is a verseny. A legkitartóbbakat természetesen busás ajándékokkal jutalmazzuk. Annyit elárulhatunk, hogy ez a program óriási népszerűségnek örvend a gyerekek körében minden egyes alkalommal. Mondjuk, nem csodálkozunk. (korhatár 12 év, súlyhatár 30 kg)
Nevezési űrlapot a következő linken éred el:
 https://forms.gle/fHg2d58R56Z1iDiD6

???? 20:00 – Bikarodeo: a feladat egyszerű, bár elég veszélyes: a jelentkezőknek 8 másodpercig kell fennmaradniuk a bika hátán! Mindezt a bátrak is csak komoly felkészítő edzések után vállalják, mérlegre téve a pénzdíj elnyerésének lehetőségét a súlyos sérülés kockázatával…

???? Arénaparty: buli kifulladásig


???? Vasárnapi program

???? 9:00 – Kapunyitás

???? Team penning: 3 cowboy 3 lóval 30 boci ellen egy játékban, amelynek során 3 kiválasztott bocit kell beterelni az arénában lévő karámba. Gyorsaság, ügyesség és taktika kell ehhez a feladathoz – a szerencse mellett.

???? Kutyás bemutató: Jump Agility Kiskunfélegyháza – interaktív agility kutyás bemutató, amiben a végén a gyerekek is részt vehetnek.

♣️ Blackjack: szerintünk a huszonegyezés bikákkal az igazi! A két csapatos játékban a számozást viselő marhákat a huszonegyezés szabályai szerint kell beterelni a karámba.

???? Vízi rodeo: Bevállalós csaj vagy? Fenn maradsz a bikán a vízben 8 mp-ig? Próbáld ki magad a tóban! Nevezz, ha mersz… ???? Nevezési űrlapot a következő linken éred el: 
https://forms.gle/fHg2d58R56Z1iDiD6

???? Reining lovas bemutató: A western lovas stílus „díjlovaglása”. A marhák körüli munkák manővereit mutatják be a lovasok, azonban most marha nélkül. Nem performansz jellegű, de különleges műveleteket hajtanak végre, melyek egyik leglátványosabb eleme a csúszómegállás.

???? Rodeó sorsolás

???? Birkarodeo: Hogyan néz ki a dolog? A gyerekeket gondosan beöltöztetjük – természetesen a biztonság az első – és már indul is a verseny. A legkitartóbbakat természetesen busás ajándékokkal jutalmazzuk. Annyit elárulhatunk, hogy ez a program óriási népszerűségnek örvend a gyerekek körében minden egyes alkalommal. Mondjuk, nem csodálkozunk. (korhatár 12 év, súlyhatár 30 kg) Nevezési űrlapot a következő linken éred el: 
https://forms.gle/fHg2d58R56Z1iDiD6

???? Barrel racing: Hordókerülő verseny lóval, időre. Kalapot elhagyni nem ér!

???? Gulyás László vándormuzsikus: Bebarangolta az országot-világot a nyugati pampáktól az alföldi pusztákig. Járt már Ázsiában és Amerikában, továbbá Filozófiában is. Vándorlásának élményeit meséli el nekünk muzsikákban és varázslatokban.

???? Dynamite Dudes koncert

???? Cattle penning: Emeljük a tétet: teampenning 1 fővel!

???? 18:30 – Bikarodeo: a feladat egyszerű, bár elég veszélyes: a jelentkezőknek 8 másodpercig kell fennmaradniuk a bika hátán! Mindezt a bátrak is csak komoly felkészítő edzések után vállalják, mérlegre téve a pénzdíj elnyerésének lehetőségét a súlyos sérülés kockázatával…

⚽️ 21:00 – Nézd velünk a FC EB döntőjét: Gondoltunk a foci szerelmeseire is. Hatalmas kivetítővel és hideg sörrel várunk titeket a döntő meccsre is, az egész napos programok mellett!

???? 23:00 – Tombolahúzás: fődíj egy 9.000 € értékű, törzskönyvezett american quarter fajtájú ló!


???? Egész napos programok

???? Játszóház a Hintalovasok kertjében: kézműves foglalkozások és játékok

???? Állatsimogató: Freya Huncutkával, egyenesen a skót felföldről

???? Lovagoltatás: ízelítő a western lovas stílusból gyerekeknek

???? Íjászat: pillants be az indiánok világába

???? Arénafestő verseny: rajzold tele az aréna falát! Mi adunk krétát, te add az ötletet és a kivitelezést!
lovas fotókiállítás - a legszebbjeink - képeken ????

???? Árusok, kitelepülők: az egész nap folymán.

???? Gasztronómia: ételeket és italokat az Ágyú Kézműves Sörgaléria és Gasztroműhely kínálja.
   

Kövessen minket a Facebookon is!