Program 2021. július 21. 10:00

Hagyományőrző tábor a Fekete Lovastanyán

Képgaléria
Hagyományőrző tábor a Fekete Lovastanyán
Immár negyedik alkalommal szervezik meg a Fekete Lovastanyán Kiskunfélegyházán a Hagyományőrző Tábort. Az idei eseményt augusztus 9. és 13. között tartják 8-13 éves gyermekek számára. A tábor fő témája a hagyományőrzés, a régi népi mesterségekkel való ismerkedés, a magyarságunk hagyományaival való találkozás.

A hét folyamán a gyerekek íjászkodhatnak, lovagolhatnak, betekintést nyerhetnek a lovasok életének mindennapjaiba, megnézhetik, hogyan dolgozik egy patkoló kovács. Hagyományos népi mesterségeinkkel ismerkedhetnek, mint a vesszőfonás, nemezelés, bőrözés, csuhézás, tűzzománcolás. Csapatépítő népi játékok és kreativitást fejlesztő kézműves tevékenységek szövik át a gyerekek mindennapjait. Az idei tábornak ismét a város szélén található meseszép Fekete Lovastanya ad otthont.

Jelentkezés és további információ Feketéné Csikós Szilviánál, a 06 70/335-2166-os telefonszámon.

   

Kövessen minket a Facebookon is!