Kultúra 2021. július 28. 12:00

Ha nyár, akkor Dulity Tibor festőművész alkotótábor

Ha nyár, akkor Dulity Tibor festőművész alkotótábor
29 évvel ezelőtt Jakabszállásról Dulity Tibor festőművész vezetésével indult az a tájképfestő alkotótábor, ami több helyszín után mára már évről-évre visszatérően a tőserdei Kontyvirág Erdei Iskolában találta meg véglegesnek tűnő bázisát. Az alapító halálakor tiszteletből felvették a nevét s azóta Sáska Tibor festőművész irányításával, Dulity Tibor Alkotótábor néven folytatják tovább.Idén június végén, július elején folyt itt az alkotó munka 15 fővel, az ország több városából érkező alkotókkal. A létszám több mint a fele az évek óta visszatérő, egymást jól ismerőkből áll, akik az alkotótábor stabil magját képezik, persze ugyanilyen fontosak az újonnan érkezők.A Tőserdő természeti környezete ezernyi változatos témát kínál a képzőművészeti alkotásokhoz, amelyeket a táborzáró konzultáción közösen értékeltek és választották ki a legjobbakat –tájékoztatta lapunkat Rátkai Zsuzsanna.

   

Kövessen minket a Facebookon is!