Petőfiszállás 2021. augusztus 1. 12:00

Egyházi népénekek, népzene és táncház Pálosszentkúton

Képgaléria
Egyházi népénekek, népzene és táncház Pálosszentkúton
Régi egyházi népénekek és népzene csendült fel Pálosszentkúton, a kegyhelyen, július 24-én. Vas László, Ónodi András Máté, a Borsa Együttes, Nemcsics Kinga, Gál János, a szentkúti szkóla és a Ritka Zenekar előadását hallhatták az érdeklődők a koncerten. Medgyesy Norbert, a PPKE docense történelmi és művészeti hátterét kommentálta az elhangzottaknak.

A koncert után táncház következett, ahol a Por Zenekar is csatlakozott Varga Andreas néptánctanárral az együttesekhez. Köszönet a Nagycsaládosok Petőfiszállási Egyesületének, hogy az ország távoli pontjaiból eljuthattak hozzánk e nívós előadók, és vacsorával is elláttak bennünket Magyar Falu pályázatuk segítségével, valamint az Aki dudás akar lenni Egyesületnek a táncházért.

Tarjányiné Lencsi
   

Kövessen minket a Facebookon is!