Ősztől új termékeket vezet be a Félegyházi Tej
Az ügyvezetőtől megtudtuk, hogy az elmúlt három hónapban az új tulajdonos döntése nyomán megindult egy modernizációs folyamat. Ez az üzem korszerűsítésétől a szervezetfejlesztésig több lépcsőben valósult meg eddig is, és folytatódik a jövőben.
E folyamat első kézzelfogható állomása az üzem bejáratánál felépült modern termékfejlesztő laboratórium, aminek célja egy szélesebb termékkínálat megteremtése a meglévő portfolióra alapozva, új termékek bevezetésével, új termékkategóriák létrehozásával. A kedvelt korábbi termékek jó minősége megmarad, és a fogyasztók a jövőben is megtalálják azokat az üzletek polcain. A bővítés viszont elengedhetetlen ahhoz, hogy a regionálisból országos szerepkörbe léphessen elő a Félegyházi Tej Kft.
– Ennek érdekében 7 termékcsoportot állítottunk fel – tudtuk meg Karl Ákos menedzsment tanácsadótól, aki kifejtette, hogy szélesítik az ízesített tejek, a réteges joghurtok, az ivójoghurtok, valamint a görög joghurtok körét, mindamellett teljesen új termékkategóriaként jelenik meg az úgynevezett superfood, vagyis az egészségmegőrzést, egészségjavítást szolgáló termékcsoport. Eddig teljesen hiányzott a kínálatból, ma már a próbagyártása és laboratóriumi tesztelése zajlik a laktózmentes termékeknek is.
A gyártókapacitás a jelenlegi 1000 négyzetméterről 2500 négyzetméterre bővül a tervek szerint már a következő évben, amihez megfelelően képzett, lojális és motivált kollégákra lesz szükség. A Félegyházi Tejnél olyan környezetet megteremtésére törekednek, ahol szívesen dolgoznak a munkatársak és hatékony termelés zajlik.
Az elmúlt időszak eredménye többek között a minőségirányítási rendszer bevezetése a társaságnál. A cég már rendelkezik IFS tanúsítvánnyal (ez az élelmiszerbiztonsági tanúsítvány igazolja az élelmiszer-ipari termékek és a gyártási folyamatok biztonságát és minőségét), amit a multinacionális és nemzetközi kereskedő cégek is megkövetelnek. Ennek köszönhetően szélesedő vevőkörre számítanak. A további tervek között szerepel még a jelenlegi 3,5 millió literről a következő években 11,5–12 millió literre fejleszteni a felvásárolt és feldolgozott tej mennyiségét. Ehhez pedig elsősorban környékbeli tejtermelő gazdáktól szeretnének hozzájutni.
Z. A.